Крок 1: вибір утеплювача…

Пінопласт (пінополістирол) зарекомендував себе як доступний та ефективний утеплювач. Проте для того, щоб теплоізоляція дійсно зберігала тепло та комфорт у вашому житлі, слід уважно підійти до вибору утеплювача. Ми пропонуємо на ваш вибір 4 варіанти пінополістиролу…

детальніше...

Пінополістирол марки EPS 60
(щільність біля 13кг/м.куб.), товщина 50 мм

Пінополістирол марки EPS 90
(щільність біля 16кг/м.куб.), товщина 50 мм

Пінополістирол марки EPS 60
(щільність біля 13кг/м.куб.), товщина 100 мм

Пінополістирол марки EPS 90
(щільність біля 16кг/м.куб.), товщина 100 мм

  • Чим більша товщина утеплювача (50 мм або 100 мм), тим кращі його теплоізоляційні властивості фасаду!
  • Чим більша щільність утеплювача (марка EPS 60 або EPS 90 ), тим більш він стійкий до механічних впливів!

Окрім пінопласту (пінополістиролу) утеплення квартир проводиться і іншими видами утеплювачів, наприклад:

Теплоізоляційні плити з мінеральної вати. Основними перевагами цього утеплювача є – висока паропроникність, що дозволяє стінам дихати, і абсолютна негорючість. Основними недоліками цього матеріалу є – висока вартість (в 2,5-3 рази дорожче, ніж утеплення пінопластом) та складність в монтажі.

Теплоізоляційні плити з екструдованого пінополістиролу (типу Стіродур, Penoboard, Австротерм). Основними перевагами цього утеплювача є – відмінні теплоізоляційні властивості та висока стійкість до механічних впливів. Основними недоліками цього матеріалу є – висока вартість (в 2,5 - 3 рази дорожче, порівняно з пінопластом) та нульова паропроникність (в результаті чого стіна не дихає, і, як наслідок, може збільшуватись вологості всередині приміщення).

Типові помилки...

Крок 2: приклеювання теплоізоляційних плит…

Тривалість вашої теплоізоляції напряму залежить від того, яким чином і за допомогою якого клею приклеюється утеплювач. Ми пропонуємо вам ознайомитися з основними аспектами цього етапу робіт…

детальніше...

  • Для проведення утеплення стін квартири, приклеювання теплоізоляційних плит здійснюється спеціальними клейовими розчинами (наприклад: "Anserglob 39", "Ceresit CT-83", "Baumit”, Nivo-fix"). 
  • Для уникнення появи тріщин, приклеювання плит обов'язково здійснюється у горизонтальному порядку (за винятком панелей балконів).
  • Для уникнення появи тріщин, приклеювання плит проводиться зі зміщенням кожного ряду щодо попереднього, за принципом "цегляної кладки".
  • Для уникнення появи тріщин, приклеювання плит на куті фасаду альпіністи також виконують "вперев'язку" за принципом "цегляної кладки".
  •  Для уникнення промерзання міжпанельних швів (у панельних будинках), ми рекомендуємо приклеювати плити з напуском на шви 100-150 мм.

 

Типові помилки...

Крок 3: механічне кріплення теплоізоляційних плит дюбелями…

Не менш важливим етапом у влаштуванні теплоізоляції є правильне механічне кріплення плит за допомогою спеціальних дюбелів. Ми пропонуємо вам ознайомитися з основними аспектами цього етапу…

детальніше...

  • Для уникнення руйнування теплоізоляції від сильних вітрових навантажень кріплення виконується за схемою 8 дюбелів на 1 кв.м.
  •  Щоб зовнішнє утеплення уникло відшарування від фасаду будівлі, слід використовувати лише сертифікований дюбель з поліамідним цвяхом (або з металевим для мінераловатних плит). Ми рекомендуємо використовувати дюбель ТМ "Століт", оскільки цей продукт має кілька переваг порівняно з іншими менш якісними дюбелями:
    • Високоякісне сировина - це відмінні технічні та експлуатаційні характеристики, стійкість дюбеля до критичних температур від -50 до +80 градусів, неможливість утворення ефекту "вивернутої парасольки", відсутність крихкості та схильності до руйнування від механічних навантажень, стабільна стійкість в лужному середовищі та необмежений термін використання.
    • Дотримання технології утеплення фасадів - це коли розпірний цвях виготовлений з дуже міцного, армованого скловолокном, поліаміда. З таким дюбелем можна кріпити навіть мінеральну вату. Крім того, на такій серцевині (на відміну від металевої) ніколи не утворюється конденсат.
    • Ідеальні розміри - це нові прес-форми, які проходять точний контроль на друк кожен місяць. А також це оригінальна і найкраща, сьогодні на ринку, форма дюбеля, яка дозволяє швидко і надійно закріпити його в різних типах основ, рондоль має чіткий рельєф для міцного зчеплення з клейовим розчином.
    • Дотримання технічних вимог, повна сертифікація дюбеля та дослідження на допустимі навантаження (Кн/дюбель) на виривання зі стіни, оскільки дюбель повинен служити довго і надійно.

Типові помилки... 

Крок 4: затирка теплоізоляційних плит (за необхідності)…

Загалом, затирка теплоізоляційних плит не є обов'язковим технологічним етапом, а служить лише для вирівнювання з'єднань між теплоізоляційними плитами. Якщо фасад, на який монтується утеплення, має рівну основу, то етап затирки можна пропустити…

детальніше...

Крок 5: встановлення посилення та профілів…

Поверхневе напруження, яке виникає в утепленні в результаті зміни температури (вдень - тепло, вночі - прохолодно), часто сприяє появі дрібних тріщин на кутах віконних і дверних пройомів, а також на зовнішніх кутах фасаду.

детальніше...

  • Для посилення місць напруження слід приклеювати посилені "косинки".

 

 

  •   Для посилення кутів фасаду слід використовувати армуючі кутові профілі.

 

 

 

Типові помилки…

Крок 6: створення захисного армованого шару (2 шари)…

Створення армованого захисного шару - важливий етап не лише технологічно, а й естетично, оскільки саме від цього етапу залежить, як виглядатиме ваш фасад після завершення робіт…

детальніше...

  • Для уникнення появи тріщин слід використовувати армуючу сітку (бажано лугостійку) щільністю не менше, ніж 160 грам/кв.м. (модифікація зазвичай вказана на етикетці).

 

  • Для уникнення появи тріщин слід класти сітку з напуском 5-10 см на попередній шар.

 

 

 

  • Для уникнення потрапляння опадів під зовнішнє утеплення слід на всьому периметрі загнути сітку на торці утеплювача і ретельно заштукатурити щілини.

 

 

 

  • Крім армуючої сітки для створення захисного шару використовуються спеціальні штукатурні суміші (наприклад:"Anserglob 40", "Ceresit CT-85", "Baumit Pro Kontakt").

Типові помилки...

Крок 7: Грунтування захисного армованого шару…

Грунтування захисного армованого шару призначене для поліпшення адгезії (зчеплення) декоративного шару (фарби) до штукатурки та таким чином продовжує термін служби утеплення в цілому…

детальніше...

  • Для грунтування поверхні може використовуватися "глибокопроникний грунт" або "грунт-фарба" з кварцевим піском. Перше частіше за все використовується для підготовки основи під фарбування, друге - для подальшого нанесення декоративної штукатурки типу "баранець" або "короїд".

 

Типові помилки…

Крок 8: фарбування захисного армованого шару…

Фарбування утеплення - це не стільки технологічна примха, скільки естетична. Саме цей етап буде радувати ваш погляд не один рік.

детальніше...

  • Для фарбування зовнішнього утеплення необхідно використовувати спеціальні фасадні фарби. Найчастіше основа таких фарб - акрил, але є і більш стійкі та якісні фарби на основі силікону або силікату.

 

  • Оскільки фарбування є естетичним моментом, ми з максимальною точністю підбираємо колір фарби до кольору фасаду будинку. Також у нашій компанії існує адресна книга замовлень. У неї ми заносимо всі кольори, і в тому випадку, якщо ваш сусід замовить послугу у нашій компанії, кольори вашої квартири будуть ідентичними.

Типові помилки...

Крок 9: монтаж металевого карнизу над утепленням…

Монтаж металевого карнизу над утепленням є важливим функціональним моментом. По-перше, карниз запобігає потраплянню опадів під теплоізоляцію. По-друге, він захищає від механічних пошкоджень у разі падіння фасадної плитки чи інших предметів. По-третє, він запобігає потраплянню пилу, який стікає по фасаду під час дощу.

детальніше...

  • Для металевого карнизу над теплоізоляцією слід мати спеціальний «крапельник», який запобігає зворотному стоку води. Кріплення карнизу монтується за допомогою ударних дюбелів. 

 

Типові помилки…

Крок 10: герметизація з'єднання над металевим карнизом…

Герметизація з'єднання між металевим карнизом і стіною фасаду - це завершальний етап утеплення. Герметизація перешкоджає потраплянню води під карниз і таким чином зберігає герметичність теплоізоляції.

детальніше...

  • Для герметизації з'єднання використовуються спеціальні герметики на основі силікону або гермобутилу.

 

 

Типові помилки…