Яку роль відіграє спорядження та підготовка альпіністів, які працюють на висоті?

Велику роль у виконанні робіт на висоті відіграє якість спорядження та підготовка альпіністів. Ще 15-20 років тому вираз "промальп" мало що значив для звичайного перехожого, але вже сьогодні поняття "промисловий альпінізм" стало досить поширеним серед мешканців великих міст. Це пов'язано з тим, що великі міста активно розширюються і нові споруди, які зводяться, мають значну висоту. Ці споруди - багатоквартирні будинки, торгові та офісні центри, мости, димові труби, промислові резервуари та склади для зберігання зерна - потрібно систематично обслуговувати. Це дало поштовх розвитку такого напряму, як промисловий альпінізм в Києві.

Повний спектр робіт та послуг, які можуть надавати верхолази, важко описати. Але серед основних напрямків можна виділити - ремонт фасадів, миття фасадів, антикорозійну обробку металоконструкцій, обстеження мостів, кронування та спил дерев, заміну оздоблення на фасадах та багато інших робіт, де необхідно використовувати спеціальне альпіністське спорядження для забезпечення безпеки.

Промисловий альпінізм - що це?

Вікіпедія надає наступне визначення - "промисловий альпінізм - це спеціальна технологія висотних робіт на різних об'єктах, при виконанні яких спеціаліст отримує доступ до місця виконання робіт за допомогою мотузки та іншого альпіністського спорядження (карабінів, зажимів, спускових пристроїв). Така технологія дозволяє працівникові отримати доступ до будь-якого місця будівлі на будь-якій висоті

 альпинисты Киевпослуги альпіністів Київвисотні роботи Київ

Для визначення такого явища, як промисловий альпінізм у Києві люди використовують різні вирази: промальп, промисловий альпінізм, висотні роботи, висотно-верхолазні роботи, арбористика або просто послуги альпіністів. Однак розмова йде про виконання робіт на великій висоті з ускладненим доступом. Не можна не відзначити, що більшість спеціалістів з висотних робіт визначають для себе пріоритетні напрямки і накопичують профільні знання саме в цих сферах.

Арбористи - це спеціалісти, які працюють з деревами на висоті, використовують спорядження та методи роботи, які дуже сильно відрізняються від інших напрямків у промальпі.

Клінери (від англ. clean) - це верхолази, які спеціалізуються виключно на митті вікон, тому вони розвивають особливі навички, якими інші альпіністи можуть не володіти.

"Фасадники" - це спеціалісти, профіль яких ремонт, відновлення та фарбування фасаду. Характерною особливістю фасадних робіт є багатопрофільність спеціалістів, оскільки технологія виконання робіт на кожному фасаді відрізняється. Наприклад, на одному фасаді потрібно виконати багатошарову теплоізоляцію, на іншому відновити ліпний архітектурний декор, а на третьому просто пофарбувати.

Спорядження для промислового альпінізму: яким вимогам воно повинно відповідати?

З розвитком висотних робіт багато компаній-виробників почали адаптувати спортивне спорядження під промислові потреби. До спорядження промислових альпіністів висуваються особливі вимоги:

  • Міцність - не менше дев'ятикратного запасу. Будь-який елемент спорядження повинен витримувати навантаження не менше 20 КН.
  • Простота використання. Час для приведення пристрою в робочий стан повинен бути мінімальним.
  • Легкість. Вага комплекту спорядження обумовлена тим, що альпіністові часто доводиться піднімати його на собі на висоту до 300м.
  • Детальніше про спорядження Ви можете прочитати в статті "Снарядження для промислового альпінізму".

Професійна підготовка промислових альпіністів (верхолазів) та профвідбір.

На початку свого зародження в Радянському Союзі працівників для висотних робіт набирали з числа спортивних альпіністів, скелелазів і спелеологів. Але з роками тенденції змінилися. На сьогоднішній день компанії, які спеціалізуються на наданні послуг верхолазів, намагаються підбирати в штат профільних спеціалістів (штукатурів, монтажників, малярів і т.д.) і навчати їх техніці безпечної роботи на висоті. З основних вимог, які пред'являють більшість організацій до кандидатів, це відсутність шкідливих звичок, відсутність акрофобії (панічного страху висоти), міцне здоров'я (т.я. при обслуговуванні висотних об'єктів доводиться пішки підніматися на велику висоту), наявність навичок та знань з використання спеціального спорядження та інструменту, а також наявність посвідчення про проходження курсів з охорони праці.

У світі існують різні асоціації, які регламентують порядок допуску до виконання висотних робіт та вимоги до верхолазів. З найбільш відомих це IRATA, FISAT і SPRAT. Практично в усіх країнах законом обумовлено обов'язкова перепідготовка альпіністів - в Україні 1 раз на рік, в інших країнах 1 раз на 2 роки. На курсах спеціалісти ознайомлюються з нововведеннями у сфері висотно-верхолазних робіт, з новим спорядженням, отримують навички надання першої допомоги та порятунку потерпілого.

Професійна підготовка промислових альпіністів (висотників)Вимоги до верхолазівперенавчання альпіністів

Не менш важливими вимогами до верхолазів є психологічна стійкість. Фактори, які впливають на альпіністів у Києві, можуть по-різному впливати на особистість - висота, сильний вітер, холод, сонячні та теплові удари, а також фізичні навантаження на організм. В таких умовах напарники змушені безперервно стежити за фізичним станом один одного та за діями, які здійснюють їх товариші, т.я. невелика помилка може коштувати життя або здоров'я. Саме тому для працівників промальп це не просто робота, але і спосіб життя, в якому невід'ємним атрибутом є дружба, взаємодопомога та витривалість.

послуги верхолазів Київвисотні роботи у Києвіпослуги альпіністів у Києві 

Звернувшись до нашої компанії, ви маєте можливість отримати високу якість виконання висотних робіт у Києві, лояльне та порядне ставлення!!! Ми завжди раді співпраці!!!