Як утеплити фасад будинку або квартири пенопластом? Питання та відповіді!

схема зовнішнього утеплення стіниТурботливі господарі та відповідальні забудовники постійно задаються питанням, як утеплити фасади будинків вчасно, і постійно перебувають у процесі пошуку та вибору найбільш оптимального за ціною та ефективністю варіанта. Адже, як відомо, утеплити фасад можна кількома способами. Варто зазначити, що існують не лише традиційні, але й нетрадиційні варіанти утеплення будинку зовні.

Утеплення фасадів традиційним способом можна зробити наступним чином:

1. Утеплити під сайдинг.
2. Утеплити пенопластом.

У першому випадку будівельники створюють вентильований фасад із навісних панелей (або сайдингу), а утеплення закріплюють під ними. У другому випадку ж, для утеплення фасаду утеплювач сонтують на клей, а потім закривають армованою сіткою і штукатуркою. Для сайдингу використовують базальтову вату або мінеральну вату, а для другого варіанту - пінопласт.

Серед зазначених вище нетрадиційних способів згадаємо про незйомну опалубку для бетону або заповнення порожніх (порожнистих) стін спеціальною піною. Але такі варіанти використовуються переважно під час будівництва споруди і коштують вони дорожче, ніж спосіб з сайдингом і пенопластом.

Сьогодні ми розглянемо питання того, як утеплити фасад будинку або квартири застосовуючи пінопластові плити.

Як провести утеплення фасаду пінопластом?

Пінопласт зручний тим, що ним можна провести як утеплення квартир, так і цілих будинків. Якщо робоча зона в межах кількох метрів, то тоді роботи проводяться з землі. А якщо вище, то або з риштувань, або методом промислового альпінізму. У будь-якому випадку, для того щоб утеплити фасад будинку, потрібно починати з закупівлі матеріалів:

утеплити фасад будинку чи квартири - матеріали

1. Грунтовка для зміцнення стіни та поліпшення зчеплення між клеєм та стіною.
2. Клей для кріплення пінополістирольних плит та армуючої сітки. Вибираємо клей на полімерно-цементній основі, щоб утеплити фасад будинку надійно та надовго.
3. Профілі цокольні для створення опори самого утеплювача і для відливів (адже дощова вода в іншому випадку швидко пошкодить та зруйнує утеплення).
4. Дюбелі для кріплення пінопластових плит. Покупати потрібно дюбелі-парасольки виходячи з розрахунку близько 5-8 штук на квадратний метр утеплення.
5. Утеплення пенопластом, отже, нам потрібен і сам пенопласт. Покупаємо пінопластові плити. Товщину вибираємо в залежності від кліматичної зони та середньої температури в холодний період року.
6. Армуюча сітка щільністю від 140 до 160 г/м2.
7. Штукатурка та фасадна фарба потрібного кольору, адже фасад потрібно не лише утеплити, а й естетично оформити.

Далі всі процедури проводяться в цьому ж порядку. Спочатку цоколем позначається знизу межа утеплення. Стіна грунтується. Роботу з монтажу плит починають з кута. Кожну плиту потрібно промазати клеєм, але тільки по краях, тоді як в середині лише окремі точки. Якщо пінопласт не занадто товстий, то тоді рекомендують мазати клеєм і стіну. Проводимо кріплення плити до стіни, не забуваємо, що вертикальні шви повинні зміщуватися з кожним рядом.

Клей висихає близько трьох діб. Тільки після цього можна починати додаткове кріплення дюбелями-парасольками. Після закінчення даного етапу за допомогою терки по пенопласту вирівнюються всі перепади та нерівності. Далі клеєм кріпиться армуюча сітка: наносимо клей на пінопласт і шпателем "притаплюємо" саму сітку, а потім ще шар клею. Після того, як все це висохне, стіна повинна стати гладкою і рівною. Тільки така стіна готова для нанесення декоративної штукатурки. Більш детальну та точну інструкцію з роботи з штукатуркою потрібно читати на самій упаковці.

Пам'ятайте, що фарбуючи фасад фарбою, варто чергувати мазки в різних напрямках для створення максимально однорідної поверхні. Але ви можете скористатися і фарбопультом. Використовуючи ці прості рекомендації, ви зможете не лише контролювати процес утеплення, а й самостійно спробувати утеплити фасад будинку, якщо робоча зона знаходиться на рівні землі.