Висотні роботи: проста, але важлива техніка безпеки

висотні роботи КиївТехніка промислового альпінізму дозволяє проводити будь-які види робіт високо над землею - від фарбування фасаду до підйому негабаритного вантажу. Сам метод ґрунтується на застосуванні методів альпінізму та відповідного спорядження, яке використовується при гірському альпінізмі. Найбільш поширені такі послуги у великих містах, де багато висотних будівель та промислових споруд. У зв'язку з високою складністю та пов'язаною з небезпекою для робітників та навколишніх дуже важливо дотримуватися техніки безпеки.

Коли проводяться висотні роботи, то питання безпеки повинні турбувати не лише самих спеціалістів, а й замовників. Останні, звертаючись в ту чи іншу фірму, що надає ці послуги, повинні обов'язково цікавитися наявністю сертифікатів про навчання та всіх необхідних дозволів для проведення робіт на висоті.

Висотні роботи: організація місця

Початок і правильна організація робочого місця - це дуже важливий момент при проведенні будь-яких висотних робіт. Неважливо, який саме вид робіт буде виконуватися в даному випадку (фасадні роботи, підйом вантажу, вирубка дерев тощо), кожен раз потрібно дуже уважно підходити до початково-підготовчого етапу. Отже, альпіністи повинні перед тим, як почати виконувати замовлення:

  1. огородити зону проведення;
  2. оглянути всі мотузки на предмет дефектів і порізів;
  3. ретельно перевірити спорядження та справність інструментів;
  4. застосовувати спеціальні рукавиці та пристосування для уникнення перетирання мотузки у випадку наявності гострих металевих карнизів або парапетів на даху;
  5. закріпити обидві мотузки (страхувальну та робочу) відповідно до технології;
  6. надійно прикріпити весь робочий інструмент до сидіння, щоб запобігти їх падінню з висоти.

Головні вимоги

При виконанні всіх висотних робіт існує список основних вимог до робітників-альпіністів, які вони повинні бездоганно виконувати:

  • використовувати завжди дві мотузки: перша потрібна для роботи, друга - для страхування
  • страхувальну мотузку та основну мотузку потрібно прикріплювати до різних точок;
  • мотузка не повинна бути довшою, ніж висота самого будівлі
  • всі роботи проводити у касці і щільних рукавичках, за необхідності надягаються захисні окуляри;
  • постійно слідкувати за рухом страхувального пристрою, щоб він рівномірно спускався за альпіністом по мотузці.