Фасадні роботи: декілька міфів про пінопласт
Утеплення пінопластом стає все більш популярним в силу зростання цін на електроенергію та природний газ. Суха практика вже довго демонструє вигоду зовнішнього утеплення. Зараз питання стоїть лише в тому, як саме краще проводити цю процедуру. Сьогодні запропоновано багато матеріалів, але в цій статті ми поговоримо про пінополістирол або пінопласт. З ним пов'язано багато поширених міфів. Частіше за все саме пінопласт використовують альпіністи в Києві для проведення утеплення фасадів на висоті.
Міфи про пінопласт в фасадних роботах
- Перша поширена помилка полягає в тому, що фасадні роботи з пінопластом недостатньо екологічно безпечні. Однак в якості спростування скажемо, що спінений пінополістирол не виділяє шкідливих парів під час його використання. Сьогодні він є найбезпечнішим матеріалом для утеплення з екологічної точки зору.
- Другий міф - фасад, утеплений пінопластом, так би мовити "не дихає". Насправді процес вентиляції з пінопластом забезпечується не структурою останнього, а загальною системою всього утеплення фасадів. Такий фасад чудово вентилюється через стики та прослойку повітря між стіною та плитами пінопласту.
- Третій міф про щільність пінопласту - вважається, що чим вище щільність останнього, то тепліше буде в приміщенні. Насправді шкільних знань фізики достатньо, щоб довести протилежне. Так, чим більша щільність матеріалу, тим більш щільно в ньому розташовуються молекули, які передають тепло, а отже, зростає теплопровідність матеріалу, що сприяє швидшому потраплянню холоду в будинок.
Міфи про утеплення
Помилковість твердження про невигідність утеплення фасадів взагалі пов'язане з тим, що воно досить доровартісне, а повернення коштів, як і подальша економія коштів, в середньому починається з п'ятого року експлуатації. Проте, економія реальна, до того, всі ці п'ять років у вашому будинку буде тепло і комфортно.
На жаль, багато клієнтів впевнені, що утеплення може провести хто завгодно. Але насправді:
- По-перше, роботи на висоті доступні лише альпіністам. Утеплення з вежі - це невиправдане витрачання грошей.
- По-друге, фірми, які демпінгують ціни насправді економлять, звісно, на матеріалах і безпеці своїх працівників.
Замисліться, чи хочете ви, щоб вам виконував дороговартісну роботу людина, яка не цінує навіть життя своїх працівників?