Утеплення квартир із застосуванням мінеральної вати

зовнішнє утеплення квартирЯкщо ви обираєте між внутрішнім і зовнішнім утепленням квартир, будинків і, взагалі, будь-яких приміщень, то другий варіант є найбільш прийнятним з двох причин:

Мінімізується вплив хімічних складових утеплювачів на середовище всередині будинку або приміщення;
Не зменшується корисна площа всередині квартири.На високих поверхах багатоповерхових будинків у Києві ці роботи виконуються методом промислового альпінізму. Однак, насправді не має значення, знизу чи зверху вони проводяться, оскільки використовуються одні й ті самі матеріали в якості основного утеплювача. У цій статті ми поговоримо про такий утеплювач, як мінеральна вата. Найчастіше мінеральну вату використовують у вигляді матів або плит, оскільки з такою формою зручніше працювати на висоті, де можуть бути сильні пориви вітру, а рухи альпіністів обмежені через саму технологію.

Утеплення квартир мінеральною ватою: особливості та переваги

Варто відзначити, що мінеральну вату для утеплення квартир вибирають і використовують з урахуванням досить конкретних аргументів:

  • хороша теплоізоляція;
  • висока вогнестійкість;
  • звукоізоляція.

Крім того, утеплення з мінвати не вразливе до грибка і плісняви, а також стійке до впливу ультрафіолетового випромінювання. Комахи також байдужі до скловати.

Види мінвати

У будівельних магазинах вам запропонують кілька видів мінеральної вати: базальтову, шлакову, скляну, кам'яну та інші. Але для проведення робіт зовнішнього утеплення найчастіше використовують кам'яну (мінеральну) та скляну (скловату). Альпіністи, коли вони проводять висотні роботи, використовують таку вату у вигляді плит. По суті властивості кам'яної та скляної вати не відрізняються, якщо не враховувати те, що кам'яна трохи легше та більш вогнестійка. За її особливою стійкістю до вогню кам'яну вату використовують для протипожежного захисту. Під впливом вогню кам'яна вата не розтікається і не капає.

Проте є й деякі недоліки. Так, наприклад, мінеральна вата погано витримує велике механічне навантаження і вбирає вологу (якщо вона без обробки спеціальними відштовхувальними засобами). Але, знаючи ці особливості, працювати з нею дуже легко. Правда, мінеральна вата при механічних впливах утворює пил, тому її використовують переважно для зовнішніх робіт.