Професія XXI століття для Києва - це промисловий альпінізм

Попит на послуги альпіністів зростає з кожним роком, але це не дивно. Висотні будинки, скляні комерційні споруди, промислові корпуси - це лише короткий перелік об'єктів, в обслуговуванні яких потрібні можливості промислового альпінізму.

Там, де раніше встановлювалися дороговартісні будівельні риштування і малоефективні ліфти-підйомники, сьогодні працює бригада з кількох альпіністів. Альпіністи в Києві мають великий досвід, мають належний професійно-технічний рівень підготовки, вільно володіють спорядженням і виконують широкий спектр робіт: монтажні, будівельно-ремонтні та клінінгові.

Чому альпіністи?

В умовах сучасного міста багато робіт на висоті неможливо виконати за допомогою технічного обладнання. Раніше одним з найпопулярніших способів проведення висотних робіт були дії, здійснювані за допомогою будівельних риштувань. Побудова їх конструкцій займала багато часу, а монтаж обходився не дешево. Якщо ж розглянути як альтернативу риштуванням підйомний кран, то він не завжди дістає до найвищих поверхів висотних будівель. Можливості ж ще одного підйомного пристрою - будівельної люльки - обмежені в горизонтальних переміщеннях. У той час як послуги промислових альпіністів в Києві - це зручно, мобільно, вигідно.

Чому промисловий альпінізм вважається альтернативою?

Промисловий альпінізм є альтернативою всім іншим способам і методам роботи на висоті. Верхолази не використовують складні інженерні конструкції та механізми, а користуються лише альпіністським спорядженням. Висотник може дістатися до будь-якого місця, фасаду, балкона, туди, де незручна техніка просто не поміститься.

Чому ремонт фасадів?

Ремонт фасадів в Києві - це найбільш затребувана послуга з сфери висотних робіт. Для проведення такого ремонту потрібні верхолази високого класу, які володіють не лише навичками підйому і спуску, але можуть якісно і безпечно, як для себе, так і для оточуючих людей, виконати ремонт, висячи на мотузці, на висоті від 10 до 50 метрів. Піднімаються і спускаються альпіністи парами, в Києві це є вимогою техніки безпеки: на кожному верхолазі повинні бути надіті каска і повний комплект амуніції з набором кріплень-карабінів.

До спорядження промислового альпініста входить пояс з наплічними лямками і набедреними охватами, який призначений для забезпечення безпеки висотних робіт, в тому числі і будівельно-монтажних. Пояс має наспинний, передній верхній, передній нижній і бічні вузли, призначені для закріплення страховочних елементів. Усі роботи проводяться за допомогою двох мотузок: одна основна, інша страховочна. Вони кріпляться на різні опори за допомогою вузлів "Булинь" і "Австрійський провідник". Якщо з однієї з мотузок щось станеться, то верхолаз залишається на другій. Промисловий альпінізм - це професія для тих, хто не боїться висоти, перебуває в хорошій фізичній формі, цінує дружбу і веде здоровий спосіб життя.