Інструкція з утеплення фасаду будинку пінопластом.
Утеплення пінопластом - це найпоширеніший спосіб підняти температуру в будинку на кілька градусів і надійно його захистити від засилля цвілі, грибків та інших мікроорганізмів, які так люблять підвищену вологість. Причина проста і зрозуміла - це економічно, екологічно, швидко і довговічно. Тим більше що технологія досить проста і доступна - кожен, хто вміє управлятися з елементарним будівельним інструментом, може все зробити сам.
Отже, з інструментів вам знадобляться такі речі:
- мийка високого тиску;
- плити пінопласту;
- дриль у комплекті зі свердлами та насадкою-"міксером" для розчину;
- дюбелі-парасольки;
- молоток;
- ножівка для розрізання плит пінопласту;
- зубчастий шпатель;
- фасадний шпатель і кельма для затирання;
- фасадні дюбелі-"парасольки";
- рівень;
- мінеральна вата в плитах для країв утеплення;
- ґрунтовка;
- фасадні кутники і профілі;
- спеціальна армуюча склосітка;
- штукатурка.
Варто зазначити, що не всі ці інструменти знаходяться в шухляді кожного господаря, але їх можна орендувати в спеціальних магазинах майже в кожному місті.
- Перший крок роботи полягає в підготовці, згідно зі списком, усіх необхідних матеріалів та інструментів. Краще все купити і приготувати заздалегідь, чітко звіряючись із переліком, ніж потім у процесі роботи виявляти відсутність тієї чи іншої речі в найневідповідніший момент.
- Другий крок. Далі потрібно підготувати саму робочу поверхню, тобто ретельно очистити стіни за допомогою мийки високого тиску. Ця процедура необхідна для того, щоб позбутися тих нестабільних частинок, які зменшуватимуть якість зчеплення матеріалів з поверхнею. Адже хоч плити і будуть кріпитись далі дюбелями, але спочатку вони сідають на клей.
- Третій крок. Використовуючи рівень, дриль і дюбелі в потрібних місцях по краях майбутнього утеплення монтуються фасадні профілі та кутники.
- Четвертий крок. Приступаємо до приготування клею для кріплення плит. Варто пам'ятати, що цей клей має бути використаний протягом кількох найближчих годин, а це значить, що замішувати його потрібно тільки в необхідній на даний час роботи кількості. Використовуючи дриль з насадкою "міксер" готуємо, згідно з рецептом на упаковці, клей. У жодному разі не можна загуслий клей розбавляти водою - його просто потрібно перемішати. Для нанесення розчину на плиту використовуємо два шпателі - одним беремо розчин, іншим його знімаємо і наносимо на плиту. Сам клей наноситься на плити зубчастим шпателем по краях, а посередині тільки кілька "крапель". Клей має покривати не менше половини площі плити. Якщо ж нерівності на поверхні менше 3 см, то тоді клей можна наносити і суцільним шаром.
- П'ятий крок. Місця дверних і віконних прорізів монтуються за допомогою плит мінеральної вати, клейовий розчин на які наноситься суцільним шаром.
- Шостий крок. Після того як будуть утеплені укоси біля дверних і віконних прорізів починається укладання пінопласту. Плити спочатку клеяться, а потім прибиваються дюбелями-"парасольками". Роботи починаються знизу від нижньої стартової планки. Листи кріпимо в шаховому порядку, тобто так, щоб отримати Т-подібні стики. Клей, що виступив при цьому на стиках, видаляється шпателем. Весь час потрібно контролювати рівнем рівність кладки. Перепад між плитами допустимий не більше 3 мм.
- Сьомий крок. Не менше трьох днів необхідно чекати після проклейки плит перед тим, як їх прибивати. На свердло дриля кріпиться спеціальний обмежувач, щоб проштробити отвір потрібної глибини, а потім у них забиваються молотком дюбелі. У середньому роблять по 5 отворів: у центрі один і по краях. У них і вбиваються дюбелі-"парасольки". Можливі додаткові кріплення біля країв утеплення і біля укосів.
- Восьмий крок. Кути прорізів потрібно армувати сіткою розміром 25 см на 50 см, а всі вертикальні кути зміцнювати косинками. Адже саме на кути припадає основне "навантаження" в утепленні.
- Дев'ятий крок. Клейовий розчин наноситься суцільним шаром. На клей лягає склотканина і знову шар клею. Проводити роботу потрібно акуратно, щоб склотканина лягла максимально рівно.
- Десятий крок. Коли клей висохне, наноситься перший шар ґрунтовки. Потім у міру необхідності ще раз. Завдання - домогтися максимально рівної поверхні.
- Фінальний крок. Нанесення фарби або декоративної штукатурки. Колір фарби і фактура штукатурки залежить від вашого вибору і смаку.
Утеплити будинок таким способом насправді процес технологічно досить нескладний, якщо все робити згідно з інструкцією. Однак краще все-таки мати хоч невеликий досвід роботи з сумішами, дрилем і фарбою. Адже, незважаючи на докладність і точність інструкцій, для досягнення правильного результату необхідне певне чуття і вміння, які розвиваються тільки з досвідом.