Утеплення фасадів Київ | Ціна 2024

 

Купуючи будь-який продукт або замовляючи послугу, ми, звичайно ж, хочемо знати її вартість. Але часом варіантів або комплектацій так багато, що з'ясувати у фахівця телефоном всі особливості складно, а фахівцеві складно дати точну відповідь клієнту, не знаючи низки факторів. З цією метою ми написали орієнтовні ціни окремо для кожного виду робіт з теплоізоляції.

Ціни на утеплення стін будинку вказані при площі замовлення від 120 кв.м. у гривнях

 

із використанням декоративної штукатурки на мінеральній основі із використанням декоративної штукатурки на акриловій основі із використанням декоративної штукатурки на силікон-силікатній основі із використанням декоративної штукатурки на силіконовій основі
Утеплення стін пінопластом "EPS-60", товщиною 50мм від 1000, грн від 1000, грн від 1100, грн від 1200, грн
Утеплення стін пінопластом "EPS-60", товщиною 100мм від 1100, грн від 1100, грн від 1200, грн від 1300, грн
Утеплення стін пінопластом "EPS-80", товщиною 100мм від 1200, грн від 1200, грн від 1300, грн від 1400, грн
Утеплення стін пінопластом "EPS-80", товщиною 150мм від 1250, грн від 1250, грн від 1350, грн від 1450, грн
Утеплення мінеральною ватою щільністю 135 кг/куб.м., товщиною 50мм від 1300, грн несумісні комплектуючі від 1500, грн від 1600, грн
Утеплення мінеральною ватою щільністю 135 кг/куб.м., товщиною 100мм від 1500, грн несумісні комплектуючі від 1700, грн від 1800, грн
Утеплення мінеральною ватою щільністю 135 кг/куб.м., товщиною 150мм від 1700, грн несумісні комплектуючі від 1900, грн від 2000, грн

 

У вартість включено:

  • Матеріали відповідно до обраної комплектації;
  • Доставка матеріалів на об'єкт;
  • Оренда риштувань;
  • Встановлення риштувань;
  • Роботи з теплоізоляції;
  • Прибирання та вивезення сміття.

У вартість робіт не включено:

  • Виїзд інженера на заміри та складання кошторису;
  • Виготовлення та монтаж декоративних елементів (карнизів, рустів, колон);
  • Заміна підвіконних металевих відливів;
  • Пігментація фарби і декоративної штукатурки;
  • Встановлення підвіконних і стартових профілів;
  • Транспортні витрати, якщо об'єкт знаходиться далі ніж 20 км від Києва.

Ми цінуємо кожного клієнта і тому намагаємося підібрати для Вас оптимальне рішення, як цінове, так і технологічне. А для того щоб Вам було простіше розібратися в комплектаціях, ми рекомендуємо ознайомитися з нижчевикладеним матеріалом.

 

Отже! Від чого ж залежить вартість утеплення фасаду?

 

Розберемо все по порядку:

  1. Ціна робіт за квадратний метр утеплення стін приватного будинку або котеджу безпосередньо залежить від загальної площі самого фасаду. Як і в будь-якому іншому виді діяльності працює правило: "Що більша площа, то менша ціна за один квадратний метр!"
  2. Геометрія будинку. По-перше, від рівності самих стін! Якщо стіни криві або відхилені від вертикалі, то потрібно буде вирівняти їх, а для цього доведеться витрачати додаткові матеріали: утеплювач для підклеювання в 2-3 шари, клейові суміші і довші дюбелі, тому що 2 шари утеплювача теж потрібно кріпити. По-друге, від проекту будинку. Що більше кутів на фасаді, то більше витрат на підсилювальні профілі і більше відходів утеплювача, який доводиться різати. А якщо покрівля будинку різновисока або має 2 і більше рівнів, то і тут необхідно буде провести низку підготовчих робіт з її захисту плівкою або плитами фанери, що теж тягне невеликі витрати.
  3. Товщина стін, що утеплюються. Залежно від товщини стіни і матеріалу, з якого вона виготовлена (цегла, газоблок або бетон), підбирається система утеплення будинку. Згідно з ДБН В.2.6 - 31:2006 (Теплова ізоляція будівель) для Києва та інших міст, що знаходяться в 1-й температурний зоні, мінімальний шар утеплювача має бути не менше 80 мм. Цей показник може змінюватися в менший бік, якщо Ви ставите за мету насамперед облагородити фасад. Також він може і збільшуватися, якщо мета - теплоізоляція. Основне завдання розрахувати показник утеплювача так, щоб домогтися коефіцієнта 2,8.
  4. Товщина утеплювача. По суті цей пункт дублює попередній, але все ж таки хотілося б детальніше пояснити зв'язок товщини пінопласту (або вати) і вартості. Зрозуміло, що чим товстіший утеплювач, тим вища його вартість при виготовленні. Наприклад, 1 квадратний метр пінопласту 50мм коштуватиме рівно в 2 рази дешевше, ніж пінопласт завтовшки 100мм, оскільки можна уявити його як 2 шари по 50мм. Такий самий принцип працює і з базальтовою ватою.
  5. Залежність товщини пінополістиролу і кріпильних елементів. Крім того що збільшується ціна утеплювача, збільшується і ціна дюбелів. Для кріплення більш товстого шару потрібні довші дюбелі (більш дорогі). Так само зазначимо, що для кріплення на цегляній основі потрібні більш короткі дюбелі, ніж, наприклад, для кріплення на основі з газоблоку, тому що газоблок - м'який матеріал і він не забезпечує достатнього тертя з поверхнею дюбеля, що може призвести до дефектів у майбутньому. Для кріплення мінеральної базальтової вати, через її велику питому вагу, категорично ЗАБОРОНЕНО використовувати дюбелі з пластиковим стрижнєм. Для цих цілей потрібно застосовувати дюбель з металевим цвяхом і пластиковою термоголовкою. А якщо мінеральна вата кріпиться на конструкцію з піно- або газоблоку, то дюбель ще повинен мати широку розпірну базу.
  6. Ціна і якість утеплювача. На сьогоднішній день активно використовується 3 види утеплювача: пінопласт, екструдований пінополістирол і мінеральна базальтова вата. Кожен із цих матеріалів має свої переваги і недоліки. Але якщо говорити про ціну, то вата і екструдер практично рівні, а ось пінопласт обійдеться в 2-2,5 раза дешевше за ту саму кількість кубічних метрів залежно від щільності.
  7. Вид утеплювача безпосередньо впливає на ціну. Мало хто про це говорить (щоб не налякати Замовника), але для пінопласту і мінвати слід використовувати різні клейові склади. Оскільки у цих матеріалів різна адгезія (прилипання) до основи.
  8. Так само істотну роль у ціноутворенні відіграє виробник матеріалів. Наприклад, на ринках Києва та України сьогодні представлено близько 10 торгових марок, але мало хто знає, що якість багатьох з них далека від нормативів. Якщо Ви хочете Заощадити, то можна підібрати недорогі матеріали, але і гарантія на комплекс робіт з утеплення буде відповідно меншою, ніж за умови використання "правильних" комплектуючих.
  9. Вид декоративного покриття. Напевно, за цим пунктом варто було б написати окрему велику статтю, оскільки різновидів дійсно багато. Для початку визначимо категорії та групи декоративних покриттів.

За структурою (зовнішнім виглядом або діаметром наповнювача):

Баранець 1,5 мм
Баранець 2,0 мм
Баранець 3,0 мм
Короїд 2,5 мм
Короїд 3,0 мм

За основою (в‘яжучою сполукою наповнювача) від найдешевшої до найдорожчої:

На мінеральній основі;
На акриловій основі;
На силікатній основі;
На силіконовій основі;
Нанопор (найсучасніша штукатурка, яка представлена тільки у Baumit).

Структура декоративної штукатурки для утеплення впливає насамперед на зовнішній вигляд будинку. Тут кожен обирає для себе. Комусь до вподоби фасад із "черв'ячками", комусь з "ефектом дощу", а комусь і дрібна "шубка". З практичного погляду можна сказати, що штукатурка "Баранець" менше забруднюється, оскільки в борознах "Короїда" зазвичай збирається пил, і через 3-4 роки фасад має не особливо привабливий вигляд. Діаметр наповнювача впливає на витрату матеріалу. Що товщий камінчик-наповнювач, то товстіший шар декору, то менше квадратних метрів фасаду можна покрити з одного пакування (відра або мішка). З одного боку це погано, адже для цього потрібно закупити більше упаковок, але з іншого боку - добре, бо захисний декоративний шар вберігає утеплення від механічних пошкоджень - обирати Вам.

В‘яжучу основу декоративної штукатурки для утеплення фасаду ми розглянемо за низкою характеристик: паропроникність, стійкість до ультрафіолетового випромінювання і термін служби.

Мінеральна для утеплення фасадів - в‘яжучою сполукою камінчиків є білий цемент, пісок і полімери, які покращують процес кристалізації і сприяють склеюванню. Мінеральні декоративні штукатурки є найдешевшими. Розфасовані вони в мішках по 25 кг. Вміст розбавляється водою і шпателем наноситься на основу. Після цього потрібне додаткове фарбування штукатурки. Мінеральна штукатурка має дуже велику паропроникність, що дає змогу використовувати її для нанесення на утеплення як з пінопласту, так і з мінеральної вати. Недолік такого виду штукатурки - слабка стійкість до підвищеної вологості. Не рекомендовано її використовувати при теплоізоляції фасадів автомийок, пралень, басейнів тощо.

Акрилова для утеплення фасадів - в‘яжучою сполукою є полімер - акрилова смола! Експлуатаційні характеристики цього матеріалу на порядок кращі, ніж у мінеральної. Але паропроникність у рази менша, що свідчить про неприпустимість її використання для нанесення на утеплення будинку з мінеральної вати. Акриловий декор продається у відрах по 25 кг у готовому пастоподібному вигляді. Він не потребує додаткового фарбування після нанесення, тому що наноситься на стіни вже в готовому вигляді.

Силікатна для теплоізоляції будинків - в‘яжучим елементом є силікат - рідке скло. Цей декор має всі ті переваги що й на акриловій основі плюс ще кілька. По-перше, силікат у кілька разів стійкіший до утрафіолету, а по-друге, він має властивість самоочищення. Через відсутність відкритих пор, пил не забивається в покриття, а залишається на його поверхні, і перший рясний дощ його змиває. Термін служби цього покриття довший, ніж у всіх попередніх. Паропроникність силікату достатньо висока, тому використовувати його в системі утеплення будинку ватою допустимо!

Силіконова для утеплення стін будинку - в‘яжучим елементом є силікон. Цей вид покриття має всі плюси попередніх видів. Відмінною особливістю його є дуже висока паропроникність, що дає змогу його наносити на теплоізоляцію з базальтової вати. Він так само, як і силікат, здатний до самоочищення.

Нанопор - революційне покриття, яке не так давно з'явилося в країні і в Києві зокрема. Виробляють його шляхом змішування компонентів на молекулярному рівні, що в кілька разів збільшує термін служби фасаду порівняно з будь-яким попереднім типом і зберігає переваги всіх видів покриттів, які ми розглянули.

 

Для порівняння вкажемо орієнтовні ціни на різні матеріали:

Мінеральна - мішок 25 кг - від 400 грн.
Акрилова - відро 25 кг - від 1000 грн.
Силікатна - відро 25 кг - від 1550 грн.
Силіконова - відро 25 кг - від 1750 грн.
Нанопор - відро 25 кг - 2500 грн.

10. Архітектурні елементи на фасаді будинку.  Кожна людина хоче в результаті теплоізоляції будинку отримати гарний і привабливий фасад. Але, на жаль, цього не завжди можна домогтися без використання додаткових архітектурних елементів - карнизів, замків, рустів, колон тощо. Ціна на такі роботи розраховується за погонний метр змонтованого виробу або за штуку, якщо метрами порахувати неможливо (наприклад замки над вікнами). Архітектурні елементи можна придбати в компаніях, які виробляють їх на замовлення або виготовити з пінопласту самостійно, використовуючи спеціальне обладнання, що в рази здешевить результат. Вартість і монтажу, і виготовлення елементів залежить від їхньої геометричної форми (приміром, виготовити й змонтувати карниз, що складається з 3-х ярусів, у рази довше і складніше, ніж такий самий карниз з одного ярусу).

11.  Ціна за колір фасаду. Всі фасадні фарби і штукатурки виробляють і продають у білому кольорі, і щоб надати їм бажаного кольору, необхідно в них додавати пігментні пасти. Чим темніший і насиченіший (яскравіший) колір, тим більше пасти в нього необхідно додати. Чим більше пасти, тим дорожче коштує колір

Шановний Клієнт, дуже приємно, що Ви дісталися до цих слів! 

Ми будемо сподіватися, що цей матеріал на належному рівні прояснить Вам розуміння багатьох тонкощів у системах теплоізоляції фасадів і допоможе зробити правильний вибір на користь якості.

З надією на подальшу співпрацю,

Олександр Пєнов.